Jak bycie zorganizowanym pomaga w życiu

Czerwiec 10, 2016
letters-804540_1920

Notatnik, długopis, tablet, kolorowe karteczki. Pozakreślane dni tygodnia, w których przewidziane są zebrania, gwiazdka przy dniach nieparzystych. Doskonale poukładane życie, które zostało zapisane w kalendarzu książkowym.

Biurko całe przypadkowych kartek, cztery notesy całe bardzo istotnych adresów, zegarek spóźniony o 4 minuty, chaos i uśmiech na twarzy. To – oczywiście w dużym skrócie – dwie najpopularniejsze życiowe postawy. Jedni i drudzy czują się ze sobą dobrze, wyłącznie szalenie bardzo trudno jest im siebie nawzajem zrozumieć.

Czy bycie zorganizowanym w rzeczywistości pomaga w życiu? Jednym tak, drugim nie. Niemniej jednak niewątpliwie może to życie ułatwić. A jak postępują inni ludzie inni ludzie zorganizowani? Jak równieżm się to udaje? Wystarczy znać wiele zwyczajnych trików.

Co trzeba zrobić, aby stać się osobą zorganizowaną?

Zrób listę. Tak, starą i papierową sprawdzoną listę. Niech ta lista będzie przemyślana, wtedy de facto możesz odnieść sukces. Na liście mogą znajdować się ważne rzeczy, które powinniśmy zrealizować. Niedokończone schematy, lista zakupów, zajęcia sportowe po pracy. Po prostu wszystko to, co powinniśmy załatwić, na co nie masz czasu, co męczy Cię i nie daje spać.

Poradę – w postaci ulubionego pióra czy kolorowego notesu. Zawsze śmiejesz się ze wszystkich, którzy nie wychodzą z lokalu mieszkalnego bez grubego notatnika? Zrób eksperyment i zobacz, czy Twoje życie stanie się łatwiejsze, kiedy poprzez miesiąc będziesz takiego notatnika czy kalendarza używać. Gwarantujemy, że konwersję odczujesz już po pierwszym tygodniu. Wpisywanie istotnych spraw do notesu to kwestia nawyku – to po prostu wchodzi w krew.

Ustal priorytety, czyli nie rób wszystkiego naraz. Tak, masz dobre chęci. Chcesz ułożyć prywatne życie, domknij wszystkie rozpoczęte projekty. Niemniej jednak ma możliwość niech pierwszym krokiem do tego celu będą regularne zakupy i obecność na zajęciach sportowych, na które został wykupiony karnet?

Bierz odpowiedzialność za prywatne wyrazu, zapewnienia i wyzwania, których się podejmujesz. Od tego kilka zależy, ponieważ dobre chęci nie wystarczą, ażeby sprostać Tobie zadaniom. Kończysz jedno i w późniejszym czasie zabierasz się za kolejny projekt.

Pracuj nad swoją silną preferują! Tydzień zorganizowanego życia to zbyt mało, nie porzucaj własnych dobrych nawyków! Wytrwaj w postanowieniu i spróbuj przerobić spersonalizowane życie, w rzeczywistości warto.

Co zyskujesz?

Lekki umysł, więcej czasu dla siebie i mniej nerwów. Nawet o ile Twoją domeną jest „działanie w bałaganie” uwierz, że dobrze zorganizowany czas nie zabije w Tobie artystycznej duszy.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply